Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie: Trzeba przyzwyczaić pasażerów do nowej linii kolejowej dowożącej m.in. pasażerów na lotnisko

Facebook Twitter

Koleje Śląskie uruchomiły nowe połączenie, które dowozi pasażerów pod samo lotnisko w Pyrzowicach. W styczniu nową linią podróżowało ok. 35 tysięcy pasażerów, ale to wciąż nie jest dla kolejowej spółki satysfakcjonujący wynik. Będzie specjalna oferta dla pracowników lotniska?

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie informują, że 35 tysięcy osób skorzystało w styczniu z pociągu na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry. To wzrost o około 10 tysięcy pasażerów w stosunku do danych z grudnia ubiegłego roku. Mimo iż pasażerów przybywa z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc, to Koleje Śląskie i tak nie do końca są zadowolone z frekwencji. – Musimy przyzwyczaić ludzi do tego, że ta nowa linia funkcjonuje – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich:

Patryk Świrski: To nie jest poziom satysfakcjonujący. To jest nowa linia, trzeba nauczyć ludzi, przyzwyczaić ich do tej linii. Podawałem przykład odnawialnej linii Gliwice Bytom, która w 1994 roku zakończyła swoje   istnienie, a dwa lata temu została odświeżona. Powrót pasażerów na tą linię trwał dobre dwa lata. Tutaj mamy jeszcze trudniejszą sytuację, bo jest nowa linia. Ludzie muszą mieć świadomość, że jest nowa linia, że można z niej skorzystać. Powiem tak: 34 tysiące osób w ciągu miesiąca, to nie jest to nie jest mało, ale to nie jest tyle, co  powinno być. Nie zmienia to faktu, że to jest również misja nasza, tak żeby tak naprawdę przeciwdziałać wykluczeniom transportowym.

Największy potencjał na zwiększenie ilości pasażerów Koleje Śląskie upatrują w pracownikach pyrzowickiego lotniska. Pociąg na trasie z Częstochowy do Tarnowskich Gór zatrzymuje się także na stacji Pyrzowice Lotnisko. Tylko w styczniu na tej stacji wsiadło 2,5 tysiąca pasażerów.

Patryk Świrski: Było spotkanie z GTL-em na roboczo, bo zależy obydwu podmiotom na tym, żeby ta linia była wykorzystywana szerzej. GTL – Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze – ma w planach również to, żeby z tego połączenia mogli  korzystać ich pracownicy. A przypominam zatrudniają ponad 4 tysiące ludzi, którzy nie musieliby dojeżdżać na co dzień samochodem, bo pociąg dojeżdża pod terminal.

Od uruchomienia połączenia na S9, na tory między Częstochową, a Tarnowskimi Górami codziennie wyjeżdża 10 par pociągów Kolei Śląskich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj