Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Groźby nożem w Wodzisławiu. Znamy więcej szczegółów

Facebook Twitter

Są zarzuty dla bożonarodzeniowych napastników z Wodzisławia. Mówiliśmy o tym zdarzeniu w Radiu 90. W pierwszym dniu świąt, około 1. w nocy osoby wracające z pasterki były świadkami policyjnej interwencji na ulicy Radlińskiej. Co było powodem wezwania służb w to miejsce i co ustalono?

Groźby nożem w Wodzisławiu
fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Zarzuty usłyszało dwóch braci w wieku 31 i 18 lat. Starszy będzie odpowiadał za kierowanie gróźb karalnych, młodszy – za uszkodzenie ciała. Zawiadomienie o całym zdarzeniu poszkodowani złożyli w komendzie policji po kilku dniach. Zgłosiło się trzech nastolatków: dwóch w wieku 18 i jeden w wieku 17 lat. Z ich relacji wynikało, że kierowano wobec nich groźby z użyciem noża.

Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem policji. Szybko jednak zostali namierzeni przez śledczych. Starszy będzie odpowiadał za kierowanie gróźb karalnych, młodszy – za uszkodzenie ciała.

– mówi Małgorzata Koniarska, rzeczniczka wodzisławskiej policji.

31-latek nie przyznał się do użycia noża, a jedynie do kierowania gróźb. Jak było naprawdę, pomoże wyjaśnić zapis z monitoringu. Trwa policyjne dochodzenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024