Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Grudniowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki w Rybniku

Facebook Twitter

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na grudniowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.

fot.LubosHouska/ pixabay.com

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 4 grudnia o godzinie 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. Szafranka 7) w Rybniku uczestnicy klubu będą rozmawiać o książce „Sprawa Hoffmanowej” Katarzyny Zyskowskiej. Moderatorem spotkania jest Grażyna Polnik.

„Sprawa Hoffmanowej” – Jaką straszną tajemnicę kryją góry, a jaką sama Mira? Co się stało podczas wyprawy? Dlaczego Hoffmanowa nie zeszła po pomoc i spędziła przy zwłokach dwie noce? Przedwojenne Zakopane, tajemnica z przeszłości i historia wstrząsająca bardziej niż słynna sprawa Gorgonowej. Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

źródło: lubimyczytac.pl

Z kolei w czwartek 19 grudnia o godzinie 16:00 w filii nr 2 PiMBP przy ul. Zebrzydowickiej 30 klubowicze będą dyskutować o książce „Nazywam się cukinia” Gilles Paris. Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

„Nazywam się cukinia” – Poruszająca opowieść. Uświadamia nam dorosłym, z jak poważnymi problemami borykają się dzieci i jak bardzo jesteśmy im potrzebni na co dzień. „Odkąd byłem zupełnie mały, chciałem zabić niebo”. Tak zaczyna swą opowieść główny bohater książki i zarazem jej narrator, dziewięcioletni Ikar zwany Cukinią, który wychowuje się w patologicznej rodzinie. Kiedy w dramatycznych okolicznościach ginie jego matka, chłopiec trafia do domu dziecka. Świat dorosłych i ich problemy -sprawy nie dla kilkulatków -widziane oczyma dzieci głęboko poruszają W nowym miejscu Cukinię otacza gromada dzieciaków, z których każde ma własną niełatwą historię. Odwiedza go policjant, który prowadził sprawę śmierci jego matki i przywiózł go tam. Mężczyzna i chłopiec zaprzyjaźniają się i ta przyjaźń odmieni ich życie. W powieści łzy wzruszenia przeplatają się ze śmiechem; nie ma w niej najmniejszej nuty ckliwości czy sentymentalizmu. Adresowana do dorosłych nie unika trudnych tematów; pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy -i sporo się nauczyć.

źródło: lubimyczytać.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024