Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

halo! Rybnik: Już dziś porozmawiają o książce „Cel uświęca wydobycie”

Facebook Twitter

Trudna praca, tematy "z dołu" i górniczy stan oczami młodej kobiety, małżonki górnika. Punkt Informacji Miejskiej halo! Rybnik zaprasza w sobotę (6.11.) o godzinie 17.00 na dyskusję o książce „Cel uświęca wydobycie”. Z autorką Justyną Kotulą rozmawiać będzie Jacek Kamiński.

Justyna Kotula Jacek Kamiński fot.mat.prasowe

Życie górników to nie tylko ciężka praca „na dole”, to również proza życia codziennego i erotyka. Każdy przepracowany dzień potrafi być inny i ciekawszy od poprzedniego.

Książka opisuje życie codzienne górników z ich perspektywy. Fabuła opiera się na historii 25-letniej Ady, która dzięki swojej rodzinie jest związana z górnictwem i mimo niechęci do tematu wydobycia węgla, coraz bardziej zagłębia się w ten czarny i niebezpieczny świat. To zdecydowanie nie jest kolejna książka o historii Śląska, a opowieść o dramatach ludzi podejmujących decyzje od których zależy ludzkie życie. Książka zawiera treści wyłącznie dla dorosłych. (ridero.eu)

Jacek Kamiński

Architekt, miłośnik lokalnej historii, współautor cyklu „Przewodnik znowu czeka…” poprowadzi dyskusję nad nową książką, młodej, rybnickiej autorki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj