Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Handlowanie terminami w rybnickim wydziale komunikacji?

Facebook Twitter

Spore kolejki w oczekiwaniu na termin wizyty w wydziale komunikacji rybnickiego magistratu to temat, który wraca w wiadomościach Radia 90. Ostatnio pojawiły się nawet informacje o handlowaniu tymi terminami. Mówiono, że za 150 złotych pod urzędem miasta można "kupić" możliwość wejścia do wydziału komunikacji.

Według mnie to fake newsy, ponieważ praktycznie odstąpienie komuś swojego terminu jest niemożliwe

– komentuje Jerzy Wróbel, naczelnik wydziału komunikacji w rybnickim magistracie:

System rezerwacji polega na tym, że wprowadzamy swoje imię, nazwisko i co najmniej numer telefonu. Po wprowadzeniu tych danych i dokonaniu rezerwacji terminu wyświetla nam się 5-literowy kod. Powiedzmy, że ktoś sprzedałby ten termin i podał ten kod, ze względu na RODO my nie wychodzimy i nie wołamy nazwiska, tylko wołamy samo imię. Jak wejdzie to prosimy go o dokument tożsamości i weryfikujemy jego tożsamość.

Jeżeli za Jana przychodzi Jerzy …czy załatwi sprawę w wydziale komunikacji?

Jeżeli przychodzi Jerzy Wróbel za Jana Kowalskiego i ma dokumenty na zarejestrowanie samochodu na Jana Kowalskiego i ma jego upoważnienie, wszystko jest zgodne z prawem. Natomiast jeżeli na hasło Jan Kowalski przychodzi Jerzy Wróbel, nie ma upoważnienia, to jest proszony o opuszczenie urzędu. Jest to niemożliwe.

A o tym, jak sprawnie zarejestrować samochód w czasie pandemii czy odebrać prawo jazdy słuchajcie w czwartek (27.08.) w popołudniowym programie Radia 90.

Od godz. 12.00 Czas na Twoją Miejscowość. Czas na Rybnik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024