Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie awansowali do półfinału mistrzostw Polski!

W siódmym decydującym meczu pokonali ćwierćfinałowego rywala, Energę Toruń 4:3. Wtorkowy (15.03.) mecz na Jastorze był pełen emocji, nerwów i zwrotów akcji. Oba zespoły wiedziały o jaką stawkę walczą. Na początku z impetem zaatakowali gospodarze, ale to Energa w 9. minucie zdobyła gola.

JKH GKS wyrównał już kilkanaście sekund później po trafieniu Dominika Pasia. Potem w trakcie spotkania goście jeszcze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a jastrzębianie musieli gonić wynik. Wyrównywali po strzałach Kamil Górnego i Mateusz Bryka. Decydująca bramka padła w 54. minucie meczu, po indywidualnej akcji kapitana jastrzębian Vitalijsa Pavlovsa. Łotysz uderzeniem z back-handu zaskoczył bramkarza gości. Zespół „Stalowych Pierników” próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania i dogrywki, ale ostatecznie ze zwycięstwa i awansu cieszyli się hokeiści z Jastrzębia. Wygrali ćwierćfinałową rywalizację z Energą 4:3.

W półfinale czeka na nich Re-Plast Unia Oświęcim. Pierwsze dwa mecze w sobotę (19.03.) i niedzielę (20.03.) w Oświęcimiu. Dwa kolejne w przyszłą środę (23.03.) i czwartek (24.03.) na Jastorze. Do finału awansuje zespół, który wygra 4 spotkania.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

4:3 Pavlovs (Kostek, Bahalejsza) 52:02

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 12:59 Kieler) – Kostek, Bahalejsza, Kalns, Rac, Paś – E. Sevcenko, Bryk, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Górny, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Bondaruk – Horzelski, Jelszański, Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.

Strzały: 29 – 17 Kary: 8 min – 10 min

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS – Energa Toruń 4-3