Jastrzębski Węgiel wygrywa z PGE Skra Bełchatów

Cenna wygrana Jastrzębskiego Węgla w Bełchatowie. W meczu 17. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:2. Mecz stał na wysokim poziomie i dostarczył wielu emocji kibicom.

Pierwszego seta 25:23 wygrali gospodarze. W drugim i trzecim zwyciężali jastrzębianie do 20. i 23. W czwartym mogli zakończyć spotkanie, ale nie wykorzystali piłki meczowej, przegrali 24:26. Tie-break należał już jednak do „pomarańczowych”, pewnie wygrali go 15:10 i cały mecz. To ważna wygrana, mówił po spotkaniu najlepszy zawodnik meczu, czeski atakujący Jastrzębskiego Węgla, Jan Hadrava:

Jan Hadrava: Dla nas to był trudny mecz, jestem zadowolony, że udało się go wygrać. Szkoda, miałem wysoką piłkę w czwartym secie nie wykorzystałem jej i doszliśmy przez to do tie-breaka. Bełchatów dzisiaj dobrze grał, dobrze zagrywał, zasłużył na ten punkt. Dobrze, że jedziemy z Bełchatowa ze zwycięstwem.

Jastrzębianie nadal zajmują drugie miejsce w tabeli PlusLigi. We wtorek rozegrają kolejny mecz Ligi Mistrzów. We własnej hali zmierzą się z belgijskim, Knack Roeselare.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15)

PGE Skra Bełchatów: Atanasijević, Łomacz, Bieniek, Kłos, Kooy, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Taht, Schulz, Mitić, Sawicki

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Macyra

MVP: Jan Hadrava