Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zdobyli Puchar Polski! [WIDEO,FOTO]

Jastrzębianie sięgnęli po to trofeum drugi rok z rzędu. W turnieju finałowym rozegranym podobnie jak przed rokiem w Tychach, najpierw w piątkowym (27.12.) półfinale pokonali 3:1 Podhale Nowy Targ a w sobotę (28.12.) w finale okazali się lepsi od Unii Oświęcim. Po zaciętym meczu wygrali 2:0.

Obie bramki zdobyli w trzeciej tercji meczu. Prowadzenie dał im fiński napastnik Atrem Iossafov, a wynik niespełna dwie minuty przed końcem ustalił Czech, Martin Kasperlik:

…cieszyli się hokeiści z Jastrzębia. Radości ze zdobycia Pucharu nie krył także kapitan JKH GKS-u, Maciej Urbanowicz:

Wiedzieliśmy jaki to jest turniej, że to jest ciężki turniej, ale cały czas realizowaliśmy swoje założenia, graliśmy odpowiedzialny hokej zdyscyplinowany i to nam przyniosło efekt (…).

Obroniliśmy puchar– cieszył się napastnik JKH GKS-u, Radosław Nalewajka. Jak mówił najważniejszym momentem meczu był początek drugiej tercji gdy jego zespół grał w osłabieniu:

Cieszę się, że mój gol przeważył szalę zwycięstwa na naszą korzyść – mówił Martin Kasperlik:

Jestem zadowolony i szczęśliwy. Mój gol skorygował już tylko wynik… Dziś była walka całego zespołu, walczyliśmy jeden za drugiego, świetnie zagrał także w bramce Odrej Raszka. Mam nadzieje, że to nie ostatnie nasze trofeum.

Zdobyliśmy to trofeum zasłużenie – dodaje dyrektor sportowy JKH GKS-u, Leszek Laszkiewicz:

Radość po zdobyciu Pucharu była ogromna. Cieszyli się hokeiści, cieszyli się też kibice:

Dodajmy, że wywalczone w Tychach trofeum to trzeci w historii Puchar Polski zdobyty przez jastrzębski klub. W nowym roku zespół wraca do walki o ligowe punkty i tytuł Mistrza Polski. W Tychach był reporter Radia 90, Robert Krzyżaniak.