Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oficjalne wyniki wyborów w Rybniku: Piotr Kuczera zostaje. „Poparcie pokazuje, że wyborcy akceptują moje działania” [MAMY WYPOWIEDŹ]

Facebook Twitter

Wyniki wyborów w Rybniku: Mamy już dane z wszystkich komisji wyborczych! Prezydentem miasta Rybnika pozostaje Piotr Kuczera, który w II turze wyborów pokonał Andrzeja Sączka różnicą różnicą 7,6 proc. głosów. Co "na gorąco", zaraz po otrzymaniu wyników powiedział reporterowi Radia 90 Piotr Kuczera?

Wyniki wyborów w Rybniku

Wyniki wyborów w Rybniku. Mamy wyniki!

Wynik wyborów pokazuje, że jest akceptacja dla moich działań, ale trzeba wsłuchać się w tych którzy mają inne zdanie – mówił tuż po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Rządzący od 10  lat miastem Kuczera wygrywa wybory.

Po północy Państwowa Komisja Wyborcza podliczyła już 100 procent danych z komisji wyborczych. Już wiadomo, że na Kuczerę  głosy oddało 53,79 procent rybniczan (21850 głosów), na Andrzeja Sączka 46,21 procent wyborców (18771 głosów). Frekwencja w Rybniku wyniosła zaledwie 41 procent.

Piotr Kuczera: Chciałem podziękować wszystkim wyborcom, którzy w ogóle poszli w drugiej turze. Na pewno cieszy mnie mój wynik, no bo jest ponad 50 proc. Ale trzeba też podkreślić, że wynik pana Andrzeja Sączka też jest dobry i tutaj nie ma co tego ukrywać. No cóż, jak to było? Idziemy dalej.

Radio 90: Gdzie pan czekał na wynik wyborczy? W domu w Popielowie czy w urzędzie? Czy to wszystko zależało od tego, jak się rozstrzygnie sytuacja…

Piotr Kuczera: W Urzędzie Miasta, byłem tu, co nie jest żadną tajemnicą. Generalnie jest tak, że na pewno są duże emocje związane z drugą turą, zawsze ona jest bardzo niepewna, biorąc pod uwagę szczególnie frekwencję, która nie jest za wysoka.

Radio 90: Co pokazuje ten wynik?

Piotr Kuczera: Ten wynik pokazuje, że jest akceptacja do działań prezydenta, ale trzeba też się wsłuchać w tych, którzy mają inne zdanie. Myślę, że te wybory w Rybniku były bardzo dynamiczne, szczególnie w pierwszej turze, a druga tura pokazała, że jednak jest większość, a o to w demokracji chodził.

Piotr Kuczera

Wyniki godzina 22.42 AKTUALIZACJA

Mamy już nieoficjalne dane z wszystkich komisji wyborczych w Rybniku, gdzie zakończyło się już liczenie głosów. Wynika z nich, że na fotelu prezydenta miasta pozostanie Piotr Kuczera. Poparło go 53,8 procent wyborców.

Piotr Kuczera: 53,8 proc.

Andrzej Sączek: 46,2 proc.

Wyniki godzina 22.30

Mamy już wyniki z ponad 91 procent komisji wyborczych. Piotr Kuczera ma około 6 procent przewagi nad rywalem.

Piotr Kuczera: 53,1 proc.

Andrzej Sączek: 46,9 proc.

Wyniki godzina 22.15

Mamy wyniki z 61 na 72 komisji wyborczych:

Piotr Kuczera: 53 proc.

Andrzej Sączek: 46 proc.

Wyniki na godzinę 21.50

Po zliczeniu danych z 20 procent obwodowych komisji wyborczych:

Andrzej Sączek: 50,07

Piotr Kuczera: 49,93

Wyniki na godzinę 21.30 

Piotr Kuczera – 57 proc.

Andrzej Sączek – 42,3 proc.

Wcześniej pisaliśmy:

Wybiła godzina 21! Lokale wyborcze zostały już zamknięte, a wszystkie obwodowe komisje wyborcze przystąpiły do liczenia głosów. Dziś powinno to pójść znacznie sprawniej, niż podczas pierwszej tury, gdy i frekwencja była wyższe i też do przeliczenia było znacznie więcej kart wyborczych.

Andrzej Sączek, radny PiS-u, czy Piotr Kuczera, urzędujący prezydent z ramienia Koalicji Obywatelskiej? Który z nich będzie rządził miastem przez kolejne lata? Przekonamy się już wkrótce! Zostańcie z nami, będziemy serwowali wam szczątkowe wyniki wyborów.

SPRAWDŹ! SERWIS WYBORCZY RADIA 90 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024