Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie, Polregio i GZM sprzedają wspólne bilety. Ile osób skorzystało z tej oferty

Facebook Twitter

Koleje Śląskie od miesiąca sprzedają wspólną ofertę z Polregiom i GZM. Teraz nadszedł czas na pierwsze podsumowania i wyliczenia: ile osób z nowej oferty skorzystało.

Nowe pociągi na trasie
fot. facebook.com/KolejeSlaskieOfficial

Koleje Śląskie, GZM i Polregio wystartowały pilotażowo z wspólną ofertą 1 marca tego roku. Porozumienie trójki przewoźników to dla pasażerów większa elastyczność i łatwość w podróżowaniu po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – wystarczy jeden bilet z którym możemy wybierać najszybsze dostępne połączenia. To ułatwia na przykład mieszkańcom naszego regionu podróż najpierw pociągiem, a potem tramwajem na przykład do chorzowskiego Zoo.  Jak się okazuje z taryfy Max Bilet Kolei Śląskich, która umożliwia takie podróżowanie skorzystało ponad 3,3 tys. osób.

Najwięcej pasażerów, bo ponad 1,4 tys. wybrało bilet miesięczny umożliwiający podróż w trzech do sześciu sąsiadujących ze sobą miast Metropolii (jego koszt to 189 zł). 1,1 tys. postawiło na warty 149 zł bilet na dwa miasta, a 500 wybrało opcję
jednego miasta (119 zł). Z najdroższym, bo kosztującym 249 zł Max Biletem sieciowym w marcu podróżowało po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 264 pasażerów.

Od wielu lat mówiło się o integracji przewoźników i wreszcie mamy wielką satysfakcję, że udało nam się taki projekt przeprowadzić

– mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Bilety Max Bilet można kupić w kasach biletowych, biletomatach, pociągach Kolei Śląskich oraz w aplikacjach biletowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024