Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Imprezy w Wodzisławiu. Co weekend inna dzielnica

Facebook Twitter

"9 dzielnic, jedno miast". Pod takim hasłem odbywają się letnie imprezy w Wodzisławiu.

imprezy
fot. FB/Miasto Wodzisław Śląski

Imprezy w każdej z dzielnic

W wakacyjne weekendy, aż do września, w każdej z dzielnic miasta zaplanowano wydarzenia mające integrować mieszkańców.

Mateusz Jamioła: Przed nami w najbliższym czasie 15 lipca Aktywny Wodzisław, czyli wydarzenie na sportowo. W ośrodku Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim, gdzie wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy. Mogę tylko dodać, że w ramach wydarzenia bezpłatny jest basen dla każdego, kto przyjdzie w godzinach trwania tej imprezy. Szereg innych atrakcji sportowych, m.in. mecze mieszkańców. Można cały czas się zapisywać. Następnie w Zawadzie 22 lipca plener malarski, potem kolejne dzielnice tak jak Trzy Wzgórza, Jedłownik, Koszyce, Radlin II i Wilchwy.

zapowiada Mateusz Jamioła z wodzisławskiego magistratu. Cykl imprez zainaugurowała Noc Świętojańska, odbył się też Dzień Psa w dzielnicy Nowe Miasto.

Mateusz Jamioła: Te wydarzenia pod hasłem „Dziewięć dzielnic jedno miasto” mają na celu popularyzowanie tego, że w każdej dzielnicy to wydarzenie jest szczególne, wyjątkowe, a więc tematyka jest zupełnie inna, różna od siebie. Ma to dodatkowo przyciągnąć mieszkańców dzielnicy, ale tak naprawdę całego miasta. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców czy wspomnianego Dnia Psa, czy aktywnego Wodzisławia. To będzie zlot zabytkowej motoryzacji i jeszcze kilka innych, których nie będę zdradzał. Natomiast z pewnością każde wydarzenie jest wyjątkowe.

Powtórzmy: najbliższe wydarzenie w ramach akcji „9 dzielnic, jedno miasto” już w najbliższą sobotę (15.07.) w dzielnicy Jedłownik.

fot. mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj