Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Inwestycje w regionie i decyzje nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co mają wspólnego?

Facebook Twitter

Czy firmy z wielkim kapitałem zainwestują w Wodzisławiu? Co ciekawe jedną z przeszkód mogą być... decyzje Donalda Trumpa. Na razie pojawili się mniejsi inwestorzy, którzy są zainteresowani rozpoczęciem działalności w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie Wodzisławia Śląskiego.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Przypomnijmy, że na początku roku do strefy włączono działki o powierzchni 24 hektarów przy ulicy Olszyny. Teraz pojawili się pierwsi inwestorzy, którzy chcieliby tam rozpocząć działalność – mówi prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca:

Tereny przy ulicy Olszyny wymagają jeszcze nakładów inwestycyjnych – dodaje prezydent Kieca:

Wodzisław cały czas czeka na dużego inwestora, który w strefie wybudował by swoje obiekty i prowadził działalność dając zatrudnienie nawet kilkuset mieszkańcom.  Jakie są na to szanse?

Jest jeszcze jeden problem w przypadku dużego inwestora. Musiałby on na miejscu znaleźć pracowników, a co ciekawe, o to w ostatnim czasie bardzo trudno – dodaje prezydent Kieca:

Niemniej szanse są, najbliższe miesiące dadzą odpowiedź na pytanie kto zainwestuje i rozpocznie działalność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie Wodzisławia Śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj