Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ITD kontroluje i zatrzymuje autobusy komunikacji miejskiej w Rybniku [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Na siedem skontrolowanych autobusów komunikacji miejskiej w Rybniku, aż w czterech przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

To pierwsze wyniki akcji, jaką dziś (08.07.) zorganizowała na dworcu autobusowym w Rybniku Inspekcja Transportu Drogowego. Na placu stanęła mobilna stacja kontroli pojazdów, która jak się okazuje, jest bezlitosna dla kontrolowanych autobusów.

Na tę chwilę mamy skontrolowanych siedem autobusów, z czego w czterech przypadkach zatrzymaliśmy dowody rejestracyjne. Za stan techniczny pojazdów. Są to nieprawidłowości związane z układem hamulcowym, takie nieprawidłowości, których nie wykrylibyśmy bez użycia tej mobilnej linii diagnostycznej. To jest pełne wyposażenie, takie, jakie występuje na stacjach diagnostycznych.
Radio 90: Autobusy nie wyjadą dzisiaj na trasę.
Tak, jeżeli chodzi o układ hamulcowy, czy też o ochronę środowiska, taki autobus nie wyjedzie dalej. Musi być podstawiony autobus zastępczy.
Radio 90: To się kończy mandatami dla kierowców, upomnieniem?
Czasem jest to mandat, czasem jest to pouczenie, czasem tak jak dzisiaj jest wszczęcie postępowania administracyjnego na przedsiębiorcę, że wypuścił taki autobus i na osobę zarządzającą transportem.

A z Marcinem Wróblem kierownikiem oddziału Inspekcji Transportu Drogowego z Wodzisławia Śląskiego rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zobacz też:

Nowoczesny sprzęt i pojazdy dla ITD [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021