Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Izba Administracji Skarbowej pozbyła się złota. Zobacz co można było kupić

Facebook Twitter

Złote monety, dukaty, a i sztabka złota – to wszystko można było zlicytować podczas przetargu organizowanego w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach. Sprzedaż ruchomości odbyła się w drodze przetargu ofert.

fot. slaskie.kas.gov.pl

Nie pierwszy raz Krajowa Administracja Skarbowa w taki sposób wyprzedaje przedmioty, które trafiły do urzędu w związku z sądowym orzeczeniem o przepadku tych ruchomości na rzecz Skarbu Państwa. Jak mówi Radiu 90 nadkom. Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, sprzedaż odbywa się w różnym czasie, a same przedmioty są bardzo różne.

Grażyna Kmiecik: Urzędy skarbowe nie pierwszy raz wystawiają na sprzedaż przedmioty, które mogą się cieszyć szczególnym zainteresowaniem. Na naszej stronie slaskie.kas.gov w zakładce licytacje można sprawdzić jakie ruchomości, ale i też nieruchomości obecnie są oferowane w poszczególnych urzędach skarbowych. Tam znajdą państwo wszystkie niezbędne szczegółowe informacje o sprzedaży w drodze licytacji lub przetargu ofert. Sprzedawaliśmy już wszystko niemal. Była biżuteria, samochody. Czasami jest to wyposażenie warsztatu, czasami są to opony wielkogabarytowe. Na naszej stronie znajdą państwo pełną informację o obecnych licytacjach prowadzonych urzędach skarbowych.

fot. slaskie.kas.gov.pl

Co tym razem cieszyło się największym zainteresowaniem?

Grażyna Kmiecik: Najwyższą kwotę ofertową uzyskała złota moneta dwudziestodolarowa z 1898 roku. Wartość monety została oszacowana na 9100 zł, ostatecznie monet została sprzedana za 9,5 tys. złotych.

A w wyniku sprzedaży monet i złota do państwowej kasy wpłynęło blisko 167 tys. złotych

fot. slaskie.kas.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024