Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jabłoński za Grelę, czyli zmiana na stanowisku dyrektora Łaźni Moszczenica

Facebook Twitter

Izabela Grela nie będzie już dyrektorem Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju. Miasto nie przedłużyło z nią umowy, która wygasa 18 kwietnia. Oficjalny powód rozstania to wyczerpanie się formuły współpracy, nieoficjalny kontrowersyjna kampania reklamowa.

W niej to jastrzębianie mówili, że w mieście nic się nie dzieje, to miasto umarło 20 lat temu, najlepiej stąd wyjechać, by w końcu po kilku dniach z radością poinformować, że otwiera się Łaźnia Moszczenica. Czyli instytucja kultury z multifunkcyjną przestrzenią postindustrialna, której centrum ma być Carbonarium – wystawa o węglu.

Ostatni rok był wyzwaniem i kończę go z satysfakcją – mówi odchodząca dyrektor Izabela Grela:

Izabela Grela: Dla mnie to jest czas na nowy rozdział w życiu. Prowadzanie Łaźni Moszczenica przez ostatni rok, kiedy to była nowa instytucja, było naprawdę wyzwaniem. Wydaje mi się, że ten rok kończymy z satysfakcją, ponieważ jest opracowana strategia, jest misja, jest wizja, jasno określona. Jest załoga, która składa się ze specjalistów zaangażowanych w pracę na rzecz miasta. Co najważniejsze, dzięki tej naszej wspólnej pracy udało się pozyskać bardzo dużo pieniędzy na działalność. No i to co najważniejsze wzbudzać sympatię i ciekawość mieszkańców. Po tym roku mojej pracy Łaźnia Moszczenica jest marką rozpoznawalną. Więc to jest bardzo dobry kapitał dla tej osoby, która obejmie stanowisko dyrektora.

Nowym dyrektorem Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju został Rafał Jabłoński szef Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. Kontrakt podpisał na 7 lat:

Rafał Jabłoński: Jest to zaskoczenie w tym sensie, że decyzję musiałem podjąć w bardzo krótkim czasie, ponieważ propozycja ze strony pani prezydent Anny Hetman pojawiła się na krótko przed świętami Wielkiej Nocy i potem już tylko rozmowy z panią prezydent, z panem wójtem. Dlaczego taką decyzję podjąłem? Decyzję podjąłem, która dla mnie jest wyjątkowo trudna z tego powodu, że w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mszanie miałem bardzo komfortowe warunki pracy. Mam bardzo duże zaufanie pana wójta, jego współpracowników, wsparcie organizacji, mieszkańców i tym bardziej jest mi trudno się żegnać z tym miejscem.

Nowy dyrektor nie chce mówić o swojej wizji Łaźni Moszczenica, jak podkreśla, potrzebuje czasu, by zapoznać się z tym, co zastanie na miejscu. Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu ta nowa instytucja na mapie Jastrzębia prezentowała swoją wizję rozwoju, współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną czy jastrzębskimi szkołami. Otwarcie Łaźni Moszczenica zaplanowano na sierpień tego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj