Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jacek Hawel: Od 1 grudnia uruchamiamy autobusowe połączenie dla uczniów do SP nr 21 w Niedobczycach

Facebook Twitter

Jacek Hawel potwierdza w czasie porannej rozmowy w Radiu 90, że miasto odpowiada na potrzeby mieszkańców, których posesje sąsiadują z budową drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz. Będzie autobusowe połączenie dla uczniów SP 21.

Od 1 grudnia uruchamiamy autobusowe połączenie dla uczniów do Szkoły Podstawowej nr 21 w Niedobczycach – zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 dyrektor Centrum Inwestycji Jacek Hawel. To odpowiedź miasta na prośby rodziców, którzy ze względu na budowę II odcinka Drogi Regionalnej mają problem z dowiezieniem swoich dzieci na szkolne zajęcia. Inwestycja wymusiła zamknięcie ulicy Krzywoustego, Garbocze, Batorego i Gruntowej:

Jacek Hawel:  Miasto cały czas pracuje nad tym problemem. Rzeczywiście dotarły do nas  sygnały, że jest problem z dojściem dzieci do szkoły w Niedobczycach i miasto podjęło działania. Mam potwierdzoną w wydziale edukacji informację, że od 1 grudnia będzie kursował autobusik, który będzie dzieciaki – oczywiście zgłoszone wcześniej przez rodziców do dyrekcji szkoły – dowoził.

Jak udało nam się dowiedzieć dowożonych specjalnym autobusem ma być około 12 uczniów. Organizacją zajmuje się dyrektor szkoły. Poranny gość Radia 90, potwierdził również że trwa układanie płyt na ulicy Niedobczyckiej, biegnącej przez plac budowanej drogi:

Jacek Hawel: Płyty są układane. Z uwagi na aurę pogodową jaką mamy, wykonawca te prace jak deklarowałem i on sam deklarował – rozpoczął w ubiegłym tygodniu. Nie zakończyły się jeszcze, myślę, że w tym tygodniu – może jutro, może w czwartek, czyli do końca miesiąca – powinny zostać zabudowane. I wtedy jako użytkownicy ulicy Niedobczyckiej będziemy mogli w miarę normalnie przez plac budowy przejeżdżać.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z dyrektorem Centrum Inwestycji Miasta Rybnika Jackiem Hawlem znajdziecie poniżej:

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024