Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Niedobczycka w Rybniku to błotny koszmar dla pieszych, jak i dla samochodów [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Błotny koszmar mieszkańców Rybnika. Przejście i przejazd ulicą Niedobczycką na wysokości budowanej Drogi Regionalnej to nie lada wyzwanie. Niedobczycka nie została zamknięta, odbywa się tam ruch wahadłowy, aby nie paraliżować ruchu w tym miejscu.

Niedobczycka w Rybniku

Dzieci idąc do szkoły, brodzą w błocie- mówią zbulwersowani mieszkańcy:

Jest tutaj jedna, wielka tragedia…

Tu naprawdę mnóstwo dzieci chodzi i nie ma bezpiecznego przejścia…

Ulica Niedobczycka w Rybniku

Sprawę zgłaszano do Straży Miejskiej i Urzędu Miasta, niestety bez efektów:

Sprawa była zgłaszana do radnych, sprawa była zgłaszana na straż miejską. Od momentu, kiedy zacząłem dzwonić na straż miejską i do pana, który jest odpowiedzialny za ten burdel, 6 listopada zapewnił mnie, że do końca tygodnia droga będzie wypłytowana. Nic z tych jego słów nie jest prawdą. Dziś też do niego dzwoniłem, mówił mi dopiero o przyszłym tygodniu, o końcu przyszłego tygodnia, że będzie wypłytowane. Tłumaczył mi się, że muszą zrobić jakąś kanalizację, jakieś instalacje, coś z prądem.

Ulica Niedobczycka w Rybniku

Jacek Hawel Dyrektor Centrum Inwestycji nie ukrywa, że dziś przejazd ulicą Niedobczycką, to przejazd przez plac budowy. Codziennie przejeżdżają tędy setki, o ile nie tysiące samochodów:

Jacek Hawel: Warunki pogodowe, czyli opad deszczu powoduje, że niestety, ale nie da się tego utrzymać w stanie idealnym. Niestety, ale przejeżdżające samochody tę nawierzchnię degradują. Dzisiaj ta droga migruje, t nie jest droga, która jest w jednym śladzie, ona się przesuwa w zależności od postępu prac.

Radio 90: Jest to bezpieczne przechodzenie przez tę drogę? Dzieci do szkoły tamtędy chodzą.

Jacek Hawel: Tak jest bezpiecznie, jest to w odpowiedni sposób zabezpieczone. Jest to wprawdzie plac budowy, ale ten maksymalny, jaki jest możliwy sposób zabezpieczenia, jest tam dokonany.

Ulica Niedobczycka w Rybniku

Do dwóch tygodni potrwają jeszcze prace, potem zamontowane zostaną płyty- zapowiada dyrektor Hawel:

Jacek Hawel: Na okres zimowy po przezbrojeniu, po zabezpieczeniu, po wymianie sieci, wykonawca ułoży płyty betonowe, które będą docelowym rozwiązaniem utwardzenia drogi. Na to jeszcze musimy poczekać, uzbroić się w cierpliwość.

Radio 90: Przez ten czas można zadbać o to, żeby jak najmniejsza ilość błota przedostawały się na Niedobczycką.

Jacek Hawel: Tak jest. Wykonawca oczywiście posypuje, wyrównuje i w miarę możliwości technicznych w godzinach późno wieczornych, kiedy ten ruch się już nie odbywa, te prace powiedzmy, utrzymaniowe wykonuje, ale w ciągu dnia niestety, ale przejeżdżające samochody tą nawierzchnie degradują.

Ruch na Niedobczyckiej, jak mówi Hawel, będzie utrzymany tak długo, jak to jest technicznie możliwe. Później droga zostanie zamknięta, gdy rozpocznie się budowa w tym miejscu wiaduktu.

Niedobczycka w Rybniku. Zdjęcia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024