Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jak i gdzie głosować? [WIDEO]

Facebook Twitter

Głosowanie od godz. 7:00 do 21:00. Gdzie? W lokalu wyborczym, tam dostaniemy dwie karty do głosowania. Na jednej będą listy z kandydatami na posłów, na drugiej kandydaci na senatorów. Wybieramy jednego posła i senatora, stawiając przy nazwisku znak x. Jak mówi ordynacja, to co najmniej dwie przecinające się linie. Postawienie kilku krzyżyków będzie oznaczało głos nieważny.

Dobrze mieć ze sobą własny długopis. W tym roku otrzymamy sporą kartę do głosowania na posłów. Zamiast książeczki, którą znamy z poprzednich wyborów, będzie to płachta o wymiarach na 55 na 22 centymetry. Karta została podzielona 6 pól dla komitetów wyborczych. Jej rozmiary i mały druk mogą sprawić trudności osobom z wadami wzroku.

Kto stara się o wasze głosy, sprawdzicie na stronie www.wybory.gov.pl – tam są wszyscy kandydaci, choć informacje o nich są bardzo ubogie. Nawet nie ma wieku przyszłych posłów i senatorów. Warto więc przed wybraniem się na wybory, sprawdzić wiedzę o przyszłych parlamentarzystach. W czasach internetu nie ma z tym najmniejszego problemu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj