Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak sobie radzi mały biznes w czasach pandemii?

Facebook Twitter

Czasy nie są łatwe. W okresie wzmożonej walki z koronawirusem, kiedy wiele sklepów i punktów usługowych zamknęło swoje drzwi dla klientów, trudno jest prowadzić biznes. I trudno utrzymać się na rynku.

fot. facebook.com/inspiracjacentrum/

Dlatego część przedsiębiorców z regionu, głównie właściciele małych firm, muszą wykazać się pomysłowością, by utrzymać klientów.

Monika Sokołowska odwiedziła jedną z radlińskich kwiaciarni:

Radzimy sobie w taki sposób, że wystawiamy gotowe produkty na Facebooka razem z ceną. Prosimy naszych klientów aby zamawiali przez Facebooka bądź przez telefon, albo dostarczamy pod drzwi albo zostawiamy u nas pod drzwiami kwiaciarni.

Radio 90: Klienci chętnie pomagają?

Młodsze nasze roczniki – jest dobrze. Starze panie zaczynają się przyzwyczajać, że jednak można przez telefon zamówić te wiązanki, chociaż opornie, ale jest dobrze.

Radio 90: Kwiaty to delikatny towar, on długo świeży nie będzie

Dokładnie. Już są problemy z dostawami z giełdy z Holandii, bo cięte kwiaty bierzemy teraz głównie od naszych lokalnych ogrodników. Bazujemy na tulipanach, goździkach, czy na polskiej naszej róży. Staramy się robić jak najwięcej kompozycji doniczkowych aby wesprzeć nasze firmy.

Radio 90: Teraz dużo się mówi, abyśmy wspierali naszych lokalnych usługodawców

Dokładnie. Wszystkie kwiaty, które są w dużych sieciówkach to kwiaty wyprodukowane masowo. Drugiego czy trzeciego sortu, połowa tej sadzonki, która jest dostępna u nas. Nasze kwiatki są jakościowo lepsze z naszych polskich szklarni. Mamy ogrodnika z Czerwionki czy Rybnika czy Pani z Pszowa dojeżdża do nas – i bazujemy głównie na nich, na tym dostępnym towarze, który jest.

Radio 90:  Rozumiem, że czas nie działa na naszą korzyść?

Bardzo jest źle, bo wszystkie duże imprezy typu komunie, które się miały zacząć i śluby, które są w kwietniu – wszystko jest poprzesuwane na wrzesień, bądź na przyszły rok. To w naszej działalności jest bardzo duży minus.

– przyznaje właścicielka kwiaciarni z Radlina, Anita Domes-Kowalewska. Część małych sklepów w regionie nie zamknęła się na czas pandemii, tylko wprowadziła ograniczenia, np. w ilości obsługiwanych klientów, a wiele punktów skróciło czas swojej pracy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj