Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jak wybrać dla siebie masaż, żeby sobie nie zaszkodzić? [WIDEO]

Facebook Twitter

Pytanie pojawia się w połowie lutego, gdy potrzeba nam odprężenia, nawet jeśli zima nie daje nam w kość. Zmęczeni brakiem słońca i szarością za oknem, szukamy relaksu i sposobu na naładowanie akumulatorów.

Fot. viviresidence.eu

Lucyna Czerwińska ze studia ViVi Masaż w Żorach potwierdza: wybór masażu nie jest łatwy, trzeba wziąć pod uwagę kondycję i stan zdrowia:

Trzeba na pewno zwrócić uwagę na jedną podstawową rzecz: jeżeli np. chcemy ofiarować komuś voucher, zaproszenie, dowiedzmy się czy nie choruje na chorobę nowotworowa. Jest to jedno z przeciwwskazań, tak samo jak choroby skórne

– mówi Lucyna Czerwińska ze studia ViVi Masaż w Żorach.

Lucyna Czerwińska dodaje, że trzeba również rozważyć jak długo damy radę leżeć w czasie takiego masażu, jak szybko się nudzimy:

Nie dla każdego nadaje się masaż sportowy, ale dla kogoś może być idealny. Jeżeli ktoś ma siedzący tryb życia, pracy, to wtedy można się skoncentrować na plecach, ramionach, głowie, żeby wyrzucić całą negatywną energię. Jeśli ktoś chciałby tak „zupełnie odlecieć”, to może wybrać masaż balijski, olejkami, pięknie pachnący. Ktoś ma problemy ze stopami, może wybrać właśnie taki, który też daje dobre efekty.

Z badań wynika, że najczęściej na masaż decydujemy się z powodów zdrowotnych: bólu pleców oraz po to, aby się po prostu rozluźnić.

Zobacz wideo z odwiedzin reporterów Radia 90 w salonie ViVi Massage w Żorach:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj