Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak zadbać o dłonie wysuszone detergentami?

Facebook Twitter

Przez używanie detergentów antybakteryjnych, skóra na naszych dłoniach staje się wysuszona. Jak sobie z tym radzić? O to pytaliśmy w Olimpia Day Spa w Rybniku-Kamieniu Monikę Hajdziony, zdobywczynię tytułu „Kosmetyczki Roku 2017”.

fot. andreas160578/pixabay

Pękająca i sucha skóra na dłoniach to problem, który dotyka wielu osób, szczególnie poczas używania płynów dezynfekujących oraz żeli antybakteryjnych. Jak pielęgnować naszą skórę dłoni? Jak poradzić sobie z jej kondycją?

Wystarczy, że skóra styka się z detergentami, działa na nią wiatr lub za mało się nawadniamy i źle odżywiamy. Cały rok powinnyśmy dbać o dłonie, zwłaszcza, że ich kondycja często zdradza nasz wiek. Jeśli chcemy by nasze dłonie były zawsze ładne powinnyśmy wyrobić sobie kilka nawyków, takich zupełnie podstawowych, np. smarowanie rąk kremem, robienie peelingu oraz – uwaga – dokładne wycieranie dłoni po ich umyciu. Dzięki temu nasze dłonie będą miękkie i nawilżone każdego dnia, a skóra straci tendencję do przesuszeń. Dobrym sposobem jest także nałożenie grubej warstwy kremu i pozostawienie go na noc. Najlepiej nałożyć później bawełniane rękawiczki, aby krem lepiej się wchłonął i nie pobrudził naszej pościeli.

– mówi Monika Hajdziony

Aby zapobiec nadmiernemu wysuszaniu dłoni, nie możemy zapominać o odpowiedniej diecie. Warto do naszego jadłospisu dodać produkty bogate w witaminy z grupy B, E, A oraz magnez, cynk i selen. Najwięcej tych składników znajduje się w owocach, warzywach, rybach, orzechach oraz oliwie z oliwek.

Czytaj także:

Jak prawidłowo myć ręce? Powtarzamy te ważne informacje

Jak zrobić płyn do dezynfekcji? Sprawdź

Owoce z niską zawartością węglowodanów

Produkty, które pomogą zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022