Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jaki laptop dla seniora?

Facebook Twitter

Widok seniora przed ekranem laptopa już nikogo nie dziwi. Dziś nasi dziadkowie i starsi rodzice bez problemu obsługują komputer, korzystają z internetu czy oglądają filmy na YouTube. Podpowiadamy, jaki wybrać model, aby nie przepłacić.

Fot. pixabay.com

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na czytelny ekran. Z uwagi na to, że często senior ma problemy ze wzrokiem, powinniśmy mieć możliwość dopasowania rozdzielczości i wielkości wyświetlanych rzeczy na ekranie. Czasem lepiej wybrać ekran z jakością HD, ale z większymi ikonami i napisami, zamiast Full HD.

Przy zakupie powinniśmy także zwrócić uwagę na klawiaturę. Ta powinna mieć klawisze wyspowe, bardziej klasyczne. Senior lubi poczuć, że coś faktycznie naciska, a nie tylko muska. Warto, aby klawiatura była podświetlana, wówczas jest bardziej widoczna.

Jakie parametry laptopa?

Podzespoły nie muszą być najlepsze i najdroższe, bo nie ma takiej potrzeby. Do podstawowej obsługi laptopa, takiej, jakiej potrzebuje senior, wystarczy zintegrowana grafika, dwurdzeniowy procesor, standardowa ilość RAM-u i pojemność dysku twardego.

Coś jeszcze?

Ważne, aby laptop miał kamerę i mikrofon, intuicyjny system operacyjny, np. Windows 10 oraz napęd DVD, gdyż senior częściej korzysta z płyt CD i DVD. Poza tym standardowe łącza.

Wybierając laptopa dla seniora, nie musimy się zbytnio przejmować ceną. Optymalny i satysfakcjonujący zakup wyniesie nas ponad tysiąc złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj