Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jasna Góra podsumowała sezon pielgrzymkowy

Facebook Twitter

Na Jasnej Górze podsumowano tegoroczny sezon pielgrzymkowy. W spotkaniu uczestniczyli kierownicy i przewodnicy pieszych pielgrzymek, między innymi Pielgrzymki Rybnickiej.

Pielgrzymki w tym roku odbywały się w różnych formach: sztafetowych, ciągłych albo z limitem wiernych, w reprezentacjach, ale też w sposób duchowy. W Pieszej Pielgrzymce Rybnickiej przywędrowało tylko 5 osób – kapłanów, niosących intencje całej kilkutysięcznej dotąd pielgrzymki.

To jest taki dobry czas na podsumowanie tego co było, ten rok był wyjątkowy, wszyscy o tym wiemy.

– mówi ks. Paweł Zieliński, kierownik Pielgrzymki Rybnickiej:

Pielgrzymki w tym roku odbywały się w sposób zupełnie inny niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni i  myślę, że to też jest taki dobry czas, by porozmawiać o tym co było, podzielić się tym doświadczeniem, które każdy z nas- kierowników pielgrzymek- nabył. Dla każdego to była nowość. Musimy zobaczyć co będzie w przyszłości, bo nadal tkwimy w tym czasie epidemii,  nadal nie wiemy jak to będzie wyglądało. Oczywiście wszyscy mamy nadzieję, że już w przyszłym roku, będzie 'normalnie’, jak było do tej pory. Ale warto podzielić się tym doświadczeniem z tego niezwykłego czasu.

Na spotkaniu kilkudziesięciu księży obecni byli: bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek i ks. Marian Janus, koordynator pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.

fot. FB/Piesza Pielgrzymka Rybnicka

Celem spotkania była wymiana doświadczeń i obserwacji dotyczących tegorocznego pielgrzymowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj