Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębianie odznaczeni przez Śląski Związek Bokserski

Facebook Twitter

Stulecie Śląskiego Związku Bokserskiego to okazja do uhonorowania tych, którzy przyczynili się do rozwoju boksu na Śląsku. Wśród wyróżnionych znalazły się takie postaci jak Anna Hetman, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zofia Florek, oraz Mistrzyni Europy, Laura Grzyb.

Śląski Związek Bokserski
fot.UM Jastzębie/Fot. A.Klocek Facebook/Bokserski Klub Sportowy "Jastrzębie"

Śląski Związek Bokserski odznaczył jastrzębian

Choć bokserskie triumfy drużynowe z Jastrzębia nie są już tak spektakularne jak kilkadziesiąt lat temu, to miasto to wciąż jest bastionem pięściarskich tradycji. Bokserski Klub Sportowy „Jastrzębie” nieustannie kultywuje te tradycje, a jedną z jego najjaśniejszych gwiazd jest Laura Grzyb. To właśnie ona niedawno obroniła tytuł Mistrzyni Europy, a jej sukcesy na ringu nie umknęły uwadze ŚZB.

Podczas ostatniej edycji VI Turnieju Bokserskiego „Boks na ringu, nie na ulicy”, organizowanego przez BKS Jastrzębie, Śląski Związek Bokserski przyznał Laurze Grzyb Brązową Odznakę ŚZB. To samo wyróżnienie otrzymały również inne pięściarki: Klaudia Sołtys, Wiktoria Sądej i Aleksandra Cyrek.

Fot. A.Klocek Facebook/Bokserski Klub Sportowy „Jastrzębie”

Jednak nie tylko sportowcy zostali uhonorowani podczas uroczystości. Złota Odznaka ŚZB trafiła do rąk Prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anny Hetman, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zofii Florek, a także prezesa BKS-u Jastrzębie, Andrzeja Porębskiego oraz kolejnego z działaczy klubu, Jarosława Pietrzyka.

Fot. A.Klocek Facebook/Bokserski Klub Sportowy „Jastrzębie”

Wśród uhonorowanych znaleźli się także Włodzimierz Gulc, Jacek Ostaszewski, Roman Siuda oraz Tomasz Czułyt. Ich wkład w rozwój boksu na Śląsku jest nieoceniony, a odznaczenia są wyrazem uznania dla ich pracy i zaangażowania.

Stulecie Śląskiego Związku Bokserskiego to nie tylko okazja do świętowania, ale również do podziękowania tym, którzy przyczynili się do jego rozwoju. To przede wszystkim święto ludzi, którzy swoją pasją, zaangażowaniem i ciężką pracą tworzą historię boksu na Śląsku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj