Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: CBA zatrzymało siedem osób w KWK Pniówek

Facebook Twitter

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało siedem osób w KWK Pniówek w Pawłowicach. Śledztwo dotyczy niegospodarności w kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. CBA oszacowało straty na pół miliona złotych.

Fot. cba.gov.pl

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali siedem osób, w tym obecnego i trzech byłych pracowników KWK Pniówek piastujących kierownicze stanowiska oraz trzy osoby reprezentujące firmy działające na Śląsku, które realizowały umowy na usługi i dostawy urządzeń do kopalni.

Jak ustalono osoby piastujące kierownicze stanowiska w kopalni, występowały do Zarządu JSW z wnioskami o przeprowadzenie prac, wiedząc, że ich wykonanie w danym czasie jest faktycznie niemożliwe, a później potwierdzały ich wykonanie. Poświadczały też dostawy materiałowe, które faktycznie nie miały miejsca.

Wszystko wskazuje na to, że szereg prac za wyłonionych wykonawców faktycznie realizowali pracownicy kopalnianego oddziału elektrycznego. Powołany w śledztwie biegły, oszacował powstałe w majątku Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. straty na kwotę blisko pół miliona złotych.

Umowy te dotyczyły między innymi remontu instalacji oświetleniowej w budynku suszarni flotokoncentratu, modernizacji mechanicznej wentylacji wyciągowej w obiekcie zbiorników węgla surowego, wykonania nowej instalacji oświetleniowej w budynku załadowni węgla. Sprawa jest rozwojowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022