Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie: Głosowanie na budżet obywatelski również przez internet

Facebook Twitter

Głosowanie również przez internet. Podczas ostatniej sesji jastrzębscy radni przyjęli jednogłośnie uchwałę, dotyczącą zmian w głosowaniu nad budżetem obywatelskim.

Fot. Kaboompics

Dotychczas głosowanie na poszczególne projekty odbywało się podczas zebrań z mieszkańcami. Z uwagi na panującą pandemię postanowiono umożliwić mieszkańcom głosowanie w innej formie, jak już wspomniano przez internet oraz przy pomocy specjalnych kart ale poprzez wrzucenie do specjalnych urn.

Po upływie 14 dni od terminu opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, mieszkańcy poszczególnych osiedli i sołectw będą mogli głosować na wybrany przez siebie projekt w ramach budżetu obywatelskiego 2021 przez Internet. Możliwe będzie również oddanie głosów w sposób tradycyjny, za pomocą papierowych kart, aczkolwiek nie podczas zebrań, ale poprzez wrzucenie do specjalnych urn, których lokalizacja zostanie podana odpowiednio wcześniej.

Z projektem uchwały można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej. Uchwała obowiązywać zacznie po upływie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj