Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Tymczasowy areszt za napad z „tulipanem” w ręku

Facebook Twitter

Z rozbitą butelką i nożyczkami 21-letni mężczyzna zaatakował jastrzębianina w jego własnym domu. Do ataku doszło 3 tygodnie temu (1.04.) na osiedlu Zofiówka. Napastnik wdarł się do mieszkania, zadawał pokrzywdzonemu uderzenia rękoma i krzesłem oraz kopał go po całym ciele.

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia 2021 roku na osiedlu Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Napastnik wdarł się do mieszkania i, trzymając w ręku rozbitą butelkę oraz nożyczki, groził jastrzębianinowi. Agresor zadawał pokrzywdzonemu uderzenia rękoma i krzesłem oraz kopał go po całym ciele. Doprowadzając w ten sposób mężczyznę do stanu bezbronności, ukradł 1400 złotych oraz firmowe obuwie, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Kryminalni natychmiast przystąpili do działania i ustalili tożsamość sprawcy. Pomimo ukrywania się, 19 kwietnia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna usłyszał także zarzut rozboju dokonanego w dniu 29 marca 2021 roku na tej samej osobie. Wczoraj na wniosek prokuratora i śledczych sąd tymczasowo aresztował napastnika. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj