Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napad na bank w Goczałkowicach. Sprawca już aresztowany na 3 miesiące [WIDEO]

Facebook Twitter

Co najmniej trzy najbliższe miesiące będzie przebywał w tymczasowym areszcie 39-latek, który usiłował napaść na placówkę bankową. Kilka godzin później napastnik wpadł w ręce pszczyńskich policjantów. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Napad na bank w Goczałkowicach

Napad na bank w Goczałkowicach – areszt dla sprawcy

W czwartek, 29 lutego, w placówce bankowej mieszczącej się w budynku Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju doszło do próby rozboju. Mężczyzna posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, próbował zmusić pracownicę banku do wydania gotówki w wysokości 40 tys. zł. Zamiaru swojego nie osiągnął. Kobieta zachowała zimną krew i powiadomiła służby, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast przystąpili do działań. Przeszukali rejon w pobliżu Urzędu Gminy, gdzie doszło do zdarzenia i przesłuchali poszkodowaną kobietę. Na podstawie zebranych informacji ustalili dokładny przebieg zdarzenia, a następnie zebrali na miejscu ślady. Ponadto ustalili, że zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Wizerunek sprawcy opublikowano w mediach.

Zwróciliśmy się o pomoc do internautów, którzy nie zawiedli. Policjanci otrzymywali informacje, które na bieżąco były sprawdzane.

– informuje pszczyńska policja.

Do ustalenia tożsamość poszukiwanego mężczyzny ostatecznie przyczyniło się doświadczenie i dobre rozpoznanie podległego terenu jednego z pszczyńskich dzielnicowych. Policjant nie tylko rozpoznał sprawcę, ale także znał miejsca przebywania poszukiwanego. Niespełna trzy godziny po zdarzeniu 39-latek został zatrzymany w mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego. Podczas przeszukania tego miejsca, policjanci znaleźli atrapę broni oraz odzież, którą miał na sobie rabuś podczas zdarzenia.

W toku prowadzonych czynności, okazało się, że to nie pierwszy raz gdy mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wchodzi w konflikt z prawem. Wczoraj (01.03.) Sąd po zapoznaniu się ze sprawą zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 39-latka na 3 miesiące. Zarzut jaki usłyszał dotyczy usiłowania dokonania rozboju, za co może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024