Jastrzębscy hokeiści lepsi w powtórzonym meczu od Polonii Bytom

Wczoraj (17.11.) na lodowisku w Katowicach JKH GKS pokonał Polonię Bytom 2:1. Przypomnijmy: pierwotnie starcie obu drużyn miało zostać rozegrane w ubiegły piątek w Bytomiu. Mecz został jednak przerwany po 6. minutach po tym gdy jeden z jastrzębskich hokeistów, zaatakowany przez przeciwnika uderzył w bandę z taką siłą, że powstała w niej dziura.

Hokejowa centrala zdecydowała, że mecz będzie powtórzony i odbędzie się we wtorek (17.11.) w hali Małego Spodka w Katowicach. Wczoraj bandy już wytrzymały, a dwa gole dla JKH GKS-u strzelił Leszek Laszkiewicz. W niedzielę (22.11.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Ciarko Sanok.

TMH POLONIA BYTOM – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

0:1 – 16:06 – Leszek Laszkiewicz – Patrik Stantien, Richard Bordowski (5/3)
0:2 – 17:08 – Leszek Laszkiewicz – Richard Bordowski (5/4)
1:2 – 58:24 – Martin Przygodzki – Matej Cunik, Marcin Frączek

TMH Polonia Bytom: Landsman (Zdanowicz) – Działo, Cunik, Przygodzki, Słodczyk, Salamon – Falkenhagen, Owczarek, Pšurný, Frączek, Kłaczyński – Kulik, Lipsbergs, Demyanuk, Drozd, Tomečko oraz Stępień, Wieczorek, Krzemień, Mazur.

JKH GKS Jastrzębie: Tomljenović (Zabolotny) – Szczurek, Górny, Bordowski, Stantien, Laszkiewicz – Gimiński, Semrád, Kulas, Petro, Plichta – Rostkowski, Lukáčik, R. Nalewajka, Świerski, Jaworski.

Kary: 16 min – 10 min