Jastrzębscy hokeiści w finale Mistrzostw Polski! Z kim zagrają? Tego jeszcze nie wiadomo

W miniona sobotę (09.03.) jastrzębianie po raz czwarty pokonali GKS Tychy, tym razem 4:0. Mecz zaczął się od samobójczego gola gości, później do bramki tyszan dwukrotnie trafił Petr Lipina i raz Patryk Kogut. Wynik utrzymał się już do końcowej syrenie, po której Jastor "eksplodował" z radości.

JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy zagra w finale Mistrzostw Polski. Z kim? Tego jeszcze nie wiadomo. W drugim półfinale Ciarko Sanok remisuje z Cracovią 2:2 w rywalizacji do czterech wygranych meczów.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

• 1:0 (07:47) Sulka
  • 2:0 (15:00) Lipina – Danieluk – Zatko
  • 3:0 (18:38) Lipina – Górny – Kral (5/4)
  • 4:0 (36:24) Kogut – Marzec

Składy:

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski – Górny, Zatko, Danieluk (2), Kral, Lipina (4) – Karliczek, Mateusz Rompkowski, Kapica, Prochazka, Urbanowicz – Labryga, Sulka (2), Zdenek (2), Słodczyk, Bordowski (2) – Bryk, Dąbkowski (2), Marzec (2), Maciej Rompkowski, Kogut.

GKS Tychy: Sobecki – Jakesz (4), Dutka (4), Bagiński (2), Szimiczek, Baranyk – Zion, Csorich, Pasiut, Da Costa, Łopuski – Sokół, Majkowski, Janosz, Parzyszek, Bernat (9+20)- Wanacki, Ciura, Witecki, Galant, Guzik (2).

Kary: JKH – 18 (w tym dwie minuty kary technicznej za celowe opóźnianie gry), Tychy – 41 (w tym pięć minut oraz kara meczu dla Tobiasza Bernata).
Sędziowali: Paweł Meszyński, Zbigniew Wolas – Leszek Kubiszewski, Piotr Matlakiewicz.

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 4:0 dla JKH, który zagra w finale!