Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel awansował do Ligi Mistrzów! [WIDEO]

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel wraca do Ligi Mistrzów! Jastrzębianie przebrnęli kwalifikacje, w których musieli wystartować po tym jak miniony sezon PlusLigi zakończyli na czwartym miejscu i nie zakwalifikowali się bezpośrednio do rozgrywek. Wczoraj (12.11.) w decydującym o awansie meczu pokonali na wyjeździe rumuńską Arcadę Galati 3:0.

www.jastrzebskiwegiel.pl

„Pomarańczowi” od początku do końca kontrolowali przebieg meczu, kolejne sety wygrywając do 18, 16 i 17 punktów. Mówi libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak łatwo, ale cieszymy się, że koniec końców się tak skończyło. To była bardzo długa wycieczka, tak naprawdę sześć dni w podróży, żeby zagrać 1 godzinę i 15 minut w siatkówkę. Jako całość nie wygląda to tak, jakbyśmy sobie wyobrażali, ale cieszymy się, że w ten sposób rozstrzygnęliśmy tą rywalizację na boisku.

Dobrze, że mamy to już za sobą, cieszymy się z awansu

– dodaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura:

Nie spodziewaliśmy się, że będzie łatwo w tym spotkaniu, ale nasza dobra gra wystarczyła na zespół w Rumunii, cieszymy się z awansu. Były to trudne wyjazdy, najważniejsze, że wszyscy są zdrowi. Cieszymy się, że awansowaliśmy do tej grupy, mam nadzieję, że w tej grupie też namieszamy.

Jastrzębski Węgiel zagra już dziewiąty raz w swojej historii w Lidze Mistrzów. „Pomarańczowi” trafili do grupy z:

  • rosyjskim Zenitem Kazań
  • słoweńskim ACH Volley Ljubljana
  • niemieckim Berlin Recycling Volleys

Rozgrywki w tej fazie będą miała formułę dwóch turniejów w każdej z pięciu grup, w których drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”. Pierwszy z turniejów jastrzębianie rozegrają w grudniu w Berlinie (08-10.12.), natomiast drugi w lutym przyszłego roku w Kazaniu (09-11.02.). Do ćwierćfinału awansuje pięciu zwycięzców grup i trzy zespoły z najlepszym dorobkiem punktowym z drugich miejsc.

CSM Arcada Galati – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)

CSM Arcada Galati: Talpa, Nałobin, Lescov, Sestan, Bala, Klapwijk, Kantor (libero) oraz Jovanović, Stanković, Olteanu, Darlaczi, Cristudor (libero), Rata

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Szalacha, Gierżot, Cichosz-Dzyga

MVP: Yacine Louati.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj