Udało się! Jastrzębski Węgiel już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Tam czeka Piacenza

Jastrzębski Węgiel szybko i stosunkowo łatwo wywalczył sobie awans do finałowej fazy Ligi Mistrzów, gdzie powalczy z włoską drużyną Gas Sales Piacenza.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wczoraj (17.01) w ostatnim meczu grupowym pokonali we własnej hali niemiecki SVG Lüneburg 3:0. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando Mistrzów Polski, którzy bez problemu wygrywali kolejne sety do 17, 16 i 19. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal:

Tomasz Fornal: Zagraliśmy dobre spotkanie, dobrze zagrywaliśmy, dobrze blokowaliśmy i wszystkie elementy dzisiaj naprawdę dobrze funkcjonowały. Uzyskiwaliśmy kilkupunktową przewagę na początku każdego seta i potem z nią kontynuowaliśmy grę i to było kluczem do wygranej – spokojna gra, osiąganie przewagi na początku seta i kontynuacja dobrej gry. Mecz był pod totalną, naszą kontrolą, wiedzieliśmy o co gramy, a nie chcieliśmy czekać na mecz w Las Palmas, które grało z czeskimi Budzejowicami, obserwować wyniku. Nie o to przecież chodzi, mamy tak dobrą drużynę, jakościową, że nie wyobrażam sobie, żebyśmy z grupy w której jesteśmy nie wyszli z pierwszego miejsca. Osiągnęliśmy to, co sobie zakładaliśmy przed tymi rozgrywkami.

Z wygranej i bezpośredniego awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów cieszy się także środkowy Jastrzębskiego Węgla, Moustapha M’Baye:

Moustapha M’Baye: Wszyscy z siebie dali maxa i realizowaliśmy plan taktyczny i zagraliśmy mądrze i bardzo się cieszymy, że poszczególne sety wyglądały tak, bo to odzwierciedla nasze zaangażowanie. Zależało nam na tym, to jest bardzo istotne jeśli chodzi o dalszą część sezonu, że będziemy mieli czas, żeby w końcu potrenować, bo my cały czas jeździmy na mecze i gramy, więc tego czasu na trening jest bardzo mało, a jest to istotne z  perspektywy dalszej część i sezonu, żeby przygotowywać się także fizycznie ale i popracować stricte siatkarsko. Super, bardzo się cieszymy.

Już wiadomo, że Jastrzębski Węgiel zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z włoską drużyną Gas Sales Piacenza. To piąty zespół spośród zwycięzców grup, jastrzębianie byli na czwartej pozycji. Drużyna z Piazenzy jest brązowym medalistą poprzedniego sezonu w Serie A. Obecnie prowadzi ją znany z pracy z polską kadrą i klubami PlusLigi trener Andrea Anastasi. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane pod koniec lutego.

Jastrzębski Węgiel – SVG Lüneburg 3:0 (25:17, 25:16, 25:19). MVP: Tomasz Fornal

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders, Jóźwik

SVG Lüneburg: Bohme, Elgert, Elser, Kunstmann, Rohrs, Knigge, Worsley (libero) oraz Ketrzynski, Mohwinkel