Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera

Facebook Twitter

 Zespół prowadzony przez serbskiego szkoleniowca Slobodana Kovaca pokonał na wyjeździe 3:0 Asseco Resovię Rzeszów. Tylko początkowe partie każdego z setów były wyrównane. Później jastrzębianie dominowali na boisku, wygrywając kolejne odsłony meczu do 12, 20 i 15.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal:

Dzisiaj trzy sety na pełnej koncentracji, skupieniu, nie było żadnych spadków, żadnych straconych głupich piłek, mogło się to dzisiaj podobać. Mam nadzieję, że jak najdłużej utrzymamy ten poziom i już w środę z Halkbankiem też zaprezentujemy się podobnie jak dzisiaj. Znamy też swoją wartość, wiemy, że potrafimy grać bardzo dobrze, że na treningach na prawdę to fajnie wyglądało, więc tak się mówi, że jak się trenuje, tak się gra i to się potwierdza, bo ostatnie treningi wyglądały bardzo fajnie, trener Slobodan ze swoich technik, ze swoich ćwiczeń dołożył do naszego treningu i widać, że w fajnym kierunku to idzie. I może być fajnie w tym sezonie i może być udany.

Zadowolony był także środkowy zespołu z Jastrzębia, Jurij Gladyr:

Cieszymy się z tego co osiągnęliśmy dzisiaj, na tej hali wygrana 3:0, pozornie łatwa, ale włożyliśmy mnóstwo wysiłku w tą wygraną. Popychamy cały czas siebie do przodu, rośniemy, idziemy w górę jako grupa (…).

Jastrzębski Węgiel zajmuje drugie miejsce w tabeli PlusLig, ale ma na koncie o dwa spotkania rozegrane więcej od rywali. W środę (11.12.)  w Jastrzębiu pierwszy mecz Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem gospodarzy będzie turecki Halkbank Ankara.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 20:25, 15:25).

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Lemański, Komenda, Rousseaux, Hoag, Schulz, Perry (libero) oraz Buszek, Shoji, Marechal

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Rusek

MVP: Tomasz Fornal

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj