Jastrzębski Węgiel pokonał Mistrza Polski!

W minioną sobotę (26.10.) jastrzębianie podejmowali we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów. Po stojącym na niezłym poziomie meczu wygrali z zespołem gości 3:1. W każdym secie na boisku toczyła się zacięta walka, ale goście byli w stanie tego dnia wygrać tylko trzecią partię meczu.

W pozostałych setach lepsi byli podopieczni trenera Bernardiego i zasłużenie zdobyli trzy punkty. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano libero Jastrzębskiego Węgla, Damian Wojtaszka, który bardzo dobrze bronił i – co rzadko się zdarza zawodnikowi na tej pozycji – zdobył w jednej z akcji punkt dla swojego zespołu:

Z wygranej cieszył się po meczu kapitan Jastrzębskiego Węgla Michał Łasko, ale jednocześnie tonował nastroje:

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla, nie mają wiele czasu na odpoczynek, już jutro (29.10.) zagrają we własnej hali mecz Ligi Mistrzów przeciwko austriackiemu, Hypo Tirol Innsbruck.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (30:28, 25:19, 23:25, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Pajenk, Kubiak, Gierczyński, Van de Voorde, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Bontje,

Asseco Resovia Rzeszów: Konarski, Perłowski, Drzyzga, Achrem, Veres, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Schoeps, Tichacek, Penczew, Lotman, Grzyb

MVP: Damian Wojtaszek