Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów

W niedzielnej rywalizacji (28.01) 19. kolejki PlusLigi drużyna Jastrzębskiego Węgla odniosła zwycięstwo 3:1 na wyjeździe przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, utrzymując tym samym prowadzenie w lidze.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię Rzeszów

Pierwszy punkt zdobyli gospodarze, jednak szybko odpowiedział na to Jastrzębski Węgiel, zdobywając punkty za sprawą Jeana Patry’ego i Benjamina Toniuttiego. Mimo początkowej przewagi, błędy w ataku pozwoliły Asseco Resovii odwrócić wynik. Po zaciętej walce pierwszy set zakończył się zwycięstwem JW 25:21.

Drugi set rozpoczął się od przewagi gospodarzy. Mimo prób odrabiania strat przewaga Resovii utrzymywała się, aż do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:22 na korzyść gospodarzy.

W trzecim secie, po zaciętej walce, siatkarzom z Jastrzębia udało się utrzymać przewagę, kończąc set wynikiem 25:22.

Czwarty set to równo podzielona walka, z lekką przewagą jastrzębskiej drużyny. Pomimo zmian w składzie Resovii, JW utrzymał prowadzenie, kończąc set wynikiem 25:13 i tym samym zwyciężając w całym meczu.

Z kolejnej wygranej cieszył się przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura:

Rafał Szymura: Myślę, że to był pojedynek z kategorii „waga ciężka” i po jednej i po drugiej stronie. Zagrywka była kluczowym elementem, cieszy więc to, że wygraliśmy za trzy punkty i dopisujemy – na trudnym terenie – te punkty do tabeli. Nie było łatwo z drużyną Rzeszowa, trudno wyprowadzało się dobre akcje, ale to była taka nasza typowa gra: na wysokiej piłce, nabitka, ponowienie akcji, szukanie innych rozwiązań niż tylko mocne ataki i to dzisiaj przyniosło efekty.  Super, cieszymy się z tych trzech punktów na bardzo trudnym terenie.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 14:25)

MVP: Norbert Huber.

Asseco Resovia Rzeszów: Boyer, Kozub, Kłos, Mordyl, DeFalco, Louati, Potera (libero) oraz Wróbel, Bucki, Drzyzga, Lewandowski

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater