To był nokaut! Jastrzębski Węgiel jest już jedną nogą w finale Ligi Mistrzów [FOTO, WIDEO]

Jastrzębski Węgiel – Ziraat Ankara 3:0. Siatkarze z Jastrzębia po pewnej wygranej, są już jedną nogą w finale Ligi Mistrzów. Za tydzień, w rewanżu w Ankarze, muszą tylko wygrać dwa sety.

Jastrzębski Węgiel

Brawo panowie! Jastrzębski Węgiel wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Używając piłkarskiej terminologii – to był mecz do jednej bramki. Jastrzębski Węgiel pokonał w pierwszym, półfinałowym meczu Ligi Mistrzów Ziraat Ankara i to jastrzębianie są już jedną nogą w finale. Starcie zakończyło się w trzech setach i o ile pierwsze dwa siatkarze z Górnego Śląska wygrali pewnie i dość szybko, tak w ostatniej odsłonie pojedynku gości z Turcji stawiali opór.

Nokaut, miazga, dominacja – te słowa w zasadzie najlepiej oddają to, co działo się na parkiecie hali w Jastrzębiu-Zdroju w pierwszych dwóch partiach. Jastrzębianie dominowali w nich od początku do końca i wygrali oba sety odpowiednio do 13 i 18.

Turcy obudzili się w trzecim secie. Już w początkowej fazie tej odsłony spotkania wypracowali sobie 4-punktową przewagę i zmusili jastrzębian do pogoni. Ci jednak konsekwentną, dobrą zagrywką oraz koncertową grą na siatce szybko zniwelowali straty. Kiedy zespół z Turcji zdołał  przekroczyć sumę 20 punktów… zawodnicy tej drużyny uwierzyli chyba, że w jastrzębskiej hali wypełnionej do ostatniego miejsca, mogą ugrać coś więcej. Końcówka seta to gra na  przewagi w której ostatecznie to Jastrzębski Węgiel, zachował więcej zimnej krwi i skończył całe spotkania wygrywając  30:28.

W czasie całego spotkania koncertowo wręcz na siatce grał atakujący Jastrzębskiego Węgla Jean Patry, który wybrany został także MVP całego spotkania. Rewanżowy mecz półfinałowy zostanie rozegrany w najbliższą środę o godz. 17.00 (czasu polskiego) w Ankarze. Jastrzębskiemu Węglowi wystarczą dwa wygrane sety, by po raz drugi z rzędu zameldować się w finale Ligi Mistrzów. Drugim finalistą będzie zwycięzca z pary Itas Trentino — Cucine Lube Civitanova.

Jastrzębski Węgiel – Ziraat Ankara 3:0 (25:13, 25:18, 30:28)

A tak wyglądał trening zespołu z Jastrzębia.