Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jeden odcinkowy pomiar został zlikwidowany. Jak kierowcy oceniają zmiany na DK78 w Gorzycach?

Facebook Twitter

Jeden z dwóch odcinkowych pomiarów prędkości w Gorzycach został wyłączony. Główny Inspektorat Transportu Zbiorowego zdecydował o zmianach na ulicy Bogumińskiej. To Droga Krajowa numer 78, odcinek od 8 do 9 kilometra. Ten sposób dyscyplinowania kierowców działał tam od 2016 roku.

Odcinkowy pomiar prędkości był do tej pory prowadzony w dwóch miejscach. Ten na Rybnickiej zostaje! Ale według analiz prowadzonych przez ITD wynika, że na Bogumińskiej poprawiło się bezpieczeństwo ruchu drogowego i jest to tendencja utrzymująca się w dłuższym okresie czasu, zdecydowano o przeniesieniu urządzenia w inne miejsce. Czy według samych zainteresowanych, czyli kierowców – to dobry ruch, że pomiar zniknie?

Teoretycznie powinien zostać…

-usłyszała Monika Sokołowska od kierowców i mieszkańców w Gorzycach.

Na kontrolowanym odcinku, na ulicy Bogumińskiej, liczba wypadków spadła do zera, a liczba naruszeń zarejestrowanych w ciągu 10 miesięcy tego roku wyniosła nieco ponad 1500 przypadków, co stanowi zaledwie 0,2% naruszeń zarejestrowanych przez wszystkie odcinkowe pomiary prędkości. System zostanie przeniesiony do Stalowej Woli, na DW 871, gdzie wciąż dochodzi do wypadków i to ze skutkiem śmiertelnym. Na tym odcinku drogi doszło m.in. do wypadku, który jako jedyny przeżył 2,5 letni chłopiec. W wypadku zginęli jego rodzice.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj