JKH GKS Jastrzębie wygrywa pierwszy mecz w Katowicach!

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali pierwsze półfinałowe starcie w Katowicach! Jastrzębianie pokonali w niedzielę (17.03) tamtejszy GKS 3:1.

JKH GKS Jastrzębie

Bohaterem meczu był Maciej Urbanowicz, który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Po raz pierwszy trafił w już w czwartej minucie meczu. Katowiczanie odpowiedzieli kilka minut później golem Grzegorza Pasiuta. Druga tercja nie przyniosła zamiany rezultatu a w połowie trzeciej ponownie na listę strzelców wpisał się kapitan JKH GKS-u Jastrzębie. W końcówce, gdy GKS Katowice wycofał bramkarza, do pustej bramki trafił jeszcze Fin Tuukka Rajamaki i z pierwszej półfinałowej wygranej cieszyli się jastrzębianie.

Droga do finału jest jednak jeszcze daleka

By awansować trzeba przypomnijmy wygrać cztery mecze. Drugie starci obu drużyn jutro (18.03), ponownie w katowickiej Satelicie. Później hokeiści przeniosą się do Jastrzębia. Dwa kolejne mecze na Jastorze w najbliższy czwartek (21.03) i piątek (22.03).