Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS ma nowego zawodnika. To Olli-Petteri Viinikainen

Facebook Twitter

Kontrakt z klubem na nadchodzący sezon podpisał fiński obrońca Olli-Petteri Viinikainen. To 24-letni zawodnik, który ma za sobą debiut w fińskiej ekstraklasie, choć najwięcej doświadczenia zebrał na jej zapleczu.

fot. jkh.pl

Viinikainen zastąpi w kadrze zespołu Łotysza Gvido Jansonsa, który doznał urazu, a ten jak się okazało na dłużej wyklucza go z gry. Viinikainen to drugi Fin w składzie zespołu z Jastrzębia, obok niego JKH GKS reprezentował będzie w tym sezonie także Markus Korkiakoski.

Zmiana w zestawieniu ekipy trenera Roberta Kalabera została wymuszona urazem Gvido Jansonsa

Okazało się, że Gvido ma kłopoty zdrowotne, które na dłużej wykluczą go z gry. W związku z tym byliśmy zmuszeni znaleźć jego następcę, a nasz wybór padł na Olli-Petteriego. Jestem przekonany, że Viinikainen wraz z Markusem Korkiakoskim stworzą mocną fińską kolonię w JKH GKS

– wyjaśnił dyrektor sportowy Leszek Laszkiewicz.

Olli-Petteri Viinikainen

Urodził się 14 czerwca 1998 roku w Uurainen niedaleko Jyvaskyla. I to właśnie w klubie z tego miasta (JYP) rozpoczął swoją przygodę z hokejem, zdobywając z tą ekipą w minionej dekadzie medale w rywalizacji młodzieżowej. W sezonie 2017/18 było mu dane zadebiutować w barwach macierzystego klubu w Liidze, zaś w kolejnych dwóch – dołożyć do ekstraklasowego dorobku w sumie kilkanaście spotkań, uwieńczonych golem i asystą.

Najwięcej doświadczenia Olli-Petteri Viinikainen zdobywał jednak w Mestis, czyli zapleczu Liigi, gdzie na zasadzie wypożyczenia występował w klubie z Keuruu, KeuPa HT. Sezon 2020/21 spędził w Koo-Vee Tampere, zaś w minionych rozgrywkach ponownie zagrał w KeuPa HT. W sumie w Mestis rozegrał niemal sto czterdzieści meczów, zaliczając ćwierć setki punktów za dziewięć goli i szesnaście asyst.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj