Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JSW przedstawi plan dla kopalni Krupiński

Facebook Twitter

Jutro (19.07.) w Warszawie zostaną przedstawione wstępne założenia programu rewitalizacji terenów i obiektów byłej kopalni w Suszcu. W rejonie tym planuje się zastosowanie nowoczesnych technologii z sektora "zielonej energii".

fot. www.pwsz.raciborz.edu.pl

Jak tłumaczą w JSW chodzi o zaproponowanie nowych funkcji dla obiektów i infrastruktury kopalni, mają być nowe miejsca pracy ale też poprawa jakości środowiska naturalnego w tym rejonie. Kopalnia Krupiński w Suszcu w marcu ubiegłego roku została przekazana do likwidacji Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Wiosną pojawiła się informacja, że Brytyjczycy z Tamar Resources chcą kupić ten zakład. Zdaniem Ministerstwa Energii inwestor nie jest jednak wiarygodny w swoich zapewnieniach.

W czwartek JSW, a także należąca do niej spółka JSW Innowacje, mają podpisać listy intencyjne dotyczące planowanych na terenach likwidowanej kopalni przedsięwzięć. Chodzi m.in. o produkcję ogniw wodorowych, projekt Automotiv, projekt włókien węglowych i materiałów kompozytowych, będzie projekt Geotermia, a także zapowiadanej wcześniej elektrowni szczytowo – pompowej. To pierwszy tak kompleksowy projekt zagospodarowania terenów poprzemysłowych– mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, komentując plan przygotowany w JSW.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj