Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już jutro (30.06.) plenerowe walki bokserskie w Wodzisławiu!

Facebook Twitter

To dopiero będą emocje! W Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza ustawiony zostanie ring, na którym toczyć się będą walki bokserskie w międzynarodowym składzie. W plenerze, jeśli tylko pozwoli na to pogoda, zmierzą się zawodnicy Klubu Sportów Walki "Boxing Odra" z Wodzisławia i brytyjskiego teamu The Grey Ranks - Weymouth!

fot. 3dman_eu \ pixabay.com

Zaprasza Prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca:

„Boxing Odra ” od lat prowadzi szkolenie zarówno dla młodzieży, dla osób starszych. Zrealizowali już kilka bokserskich gali międzynarodowych. Tym razem szef stowarzyszenia wpadł na pomysł, aby wykorzystać infrastrukturę Rodzinnego Parku Rozrywki. Oczywiście, jeśli aura nie będzie nam sprzyjać wydarzenie zostanie przeniesione do hali w Szkole nr 28.

Początek imprezy o godz. 19.00. Event będzie zrealizowany dzięki wsparciu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, jaki w tym roku uruchomiono w mieście. Przypomnijmy, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na imprezy, maksymalna kwota dotacji to 10 tysięcy złotych, a w sumie zabezpieczono w budżecie 100 tysięcy złotych.

Zastępca Prezydenta Wodzisława, Izabela Kalinowska:

W tej chwili mamy już zgłoszonych 16 projektów, które zostały przez komisję ocenione i na których realizację zostały przyznane środki, z czego 5 już jest zrealizowanych, 3 są w trakcie realizacji. Te projekty są bardzo różne, zgłaszają się tak naprawdę bardzo różne grupy mieszkańców. Myślę, że każdy kto ma jakiś pomysł, aby zintegrować swoje środowisko (…) myślę, że te inicjatywy będą realizowane. Najbliżej oczywiście gala „Boxing Odra”. Jednocześnie powstaje kalendarz pt. „Superbohater”, jako inicjatywa realizowana wspólnie z Biblioteką Miejską (…). 

Kolejne projekty będą realizowane po wakacjach, jesienią. Na sport już rozdano ponad 40 tysięcy złotych, na kulturę ponad 34 tysiące. Wciąż jednak można zgłaszać swoje pomysły do wodzisławskiego magistratu i starać się o pieniądze z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022