Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już nie czekaj z wymianą opon. Najwyższy czas to zrobić!

Facebook Twitter

Policjanci ruchu drogowego z Raciborza obsługując zdarzenia drogowe w ostatnich dniach stwierdzili, że jeszcze wielu kierowców nie dokonała wymiany opon w swoich pojazdach na zimowe. A zima tuż, tuż. W weekend także u nas może spaść śnieg.

Fot. counselling / pixabay.com

Kierujący pomimo posiadania drugiego kompletu opon z dużym opóźnieniem w stosunku do panującej aury dokonują wymiany opon.

-mówią policjanci, podkreślając że specjaliści nie mają wątpliwości, że opony zimowe w niskich temperaturach zachowują właściwe parametry, zwiększają przyczepność na drodze oraz umożliwiają płynne ruszanie z miejsca. Zaleca się wymianę opon, pomimo braku konkretnego przepisu, który nakazywał by sezonową wymianę opon z letnich na zimowe.

Apelujemy o dostosowanie rodzaju ogumienia do panujących warunków atmosferycznych zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy panują niskie temperatury połączone z opadami śniegu. Policjanci raciborskiej drogówki przy ocenie zdarzeń drogowych, a także wpływu na ich zaistnienie innych czynników, będą kontrolować i uwzględniać rodzaj założonych w pojeździe opon. Doświadczenie z wielu lat pokazuje w wielu przypadkach, że założone w samochodzie opony zimowe umożliwiły uniknięcie zdarzenia drogowego lub znacznie obniżyło jego skutki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj