Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JW: Czy niepokonani zakończą rozgrywki grupowe w Lidze Mistrzów?

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego w środę (19.02.) rozegrają wyjazdowe spotkanie z belgijskim Greenyard Maaseik.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębianie mają już pewny awans do fazy play-off tych prestiżowych rozgrywek. Zapewnili go sobie wygrywając ostatnio we własnej hali z utytułowanym Zenitem Kazań. Sześciokrotnego zwycięzce Champions League pokonali także na wyjeździe.

Do tej pory bez problemów ogrywali również pozostałych przeciwników, dwukrotnie turecki Halkbank Ankara i raz mistrza Belgii. To właśnie meczem z tym zespołem „pomarańczowi” zakończą pierwszą cześć rozgrywek. Dla Jastrzębskiego Węgla będzie to spotkanie o prestiż i zachowanie statusu drużyny niepokonanej a ponieważ awans mają zapewniony niewykluczone, że na boisku w „wyjściowej szóstce” pojawią zawodnicy, którzy w tym sezonie są zwykle zmiennikami. Na to i mały odpoczynek liczył po meczu z Zenitem kapitan jastrzębian Lukas Kampa. Ale to wcale nie oznacza obniżenia poziomu gry zespołu.

Zupełnie inaczej do sprawy podchodzą zawodnicy z Belgii oni wciąż mają realną szansę, by awansować do play-offów z drugiego miejsca w grupie. By tak się stało muszą jednak wygrać. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Początek meczu w hali w Maaseik o 20.30.

Do Belgii wybrali się oczywiście kibice ale także duża grupa dziennikarzy, wśród których jest nasz redakcyjny kolega Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021