Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kartą lub telefonem zapłacisz w rybnickim autobusie

Facebook Twitter

Kolejne udogodnienia w rybnickiej komunikacji miejskiej. Za bilet można zapłacić bankową kartą zbliżeniową, na początek w fazie testowej w wybranych pojazdach. Tę samą funkcję będzie pełni telefon komórkowy z modułem NFC (umożliwia bezprzewodową wymianę danych na odległość nie większą niż 20 cm).

fot. Unsplash / pixabay.com

Takie udogodnienie z jednej strony odciąży kierowców, z drugiej będzie ułatwieniem dla tych którzy nie maja gotówki. W trakcie sprawdzania biletów wystarczy zbliżyć kartę do urządzenia kontrolerskiego, a wirtualny bilet będzie „widoczny” dla obsługi.

System został zainstalowany w pojazdach na liniach 2, 3, 6, 7 i 30. Niestety ze względu absencję kierowców Transgóru i konieczność wprowadzenia zastępczych pojazdów, na razie nie we wszystkich autobusach płatność kartą zbliżeniową jest możliwa.

W pierwszej fazie urządzenia zostaną uruchomione w niektórych pojazdach, co pozwoli na obserwację adaptacji nowej technologii. Doświadczenia zdobyte w pierwszej fazie pomogą rozwijać system w kierunku wprowadzania nowych usług płatności w autobusach.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj