Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

KAS przypomina: Udział w grach hazardowych na automatach jest karany

Facebook Twitter

Hazard to nałóg, dla wielu osób liczy się gra, niezależnie od miejsca i tego, czy jest to legalne, czy nie. Izba Administracji Skarbowej przypomina, że może się to jednak wiązać z poważnymi konsekwencjami.

fot. stokpic \ pixabay.com

Na terytorium Polski gry hazardowe mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają licencje na prowadzenie kasyna. Granie w kasynach stacjonarnych i internetowych, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów RP jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Gry hazardowe dozwolone są dla osób, które ukończyły 18 lat. Jak przypomina nadkom. Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się tylko i wyłącznie w: salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego i kasynach gry, które posiadają koncesję.

Grażyna Kmiecik: Warto przypomnieć, że udział w nielegalnych grach hazardowych na automatach stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Uczestnik nielegalnie urządzanej gry hazardowej podlega również karze pieniężnej w wysokości 100% uzyskanej wygranej.

Lista legalnych salonów gier na automatach dostępna jest na stronach internetowych Totalizatora Sportowego. Szczegóły także na stronach rządowych gov.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj