Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kiedy na tory wyjedzie Pociąg do Kultury?

Facebook Twitter

Kiedy na tory wyjedzie "Pociąg do Kultury?" To jeden z projektów przegłosowanych w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego województwa śląskiego. Tydzień temu (13.01.) sejmik województwa przyjął uchwałę, która jest oficjalną zgodą na realizację projektów.

„Pociąg do Kultury”, którego autorem jest Michał Nowak z Cieszyńskiego Centrum Informacji, zakłada tańsze o 50% przejazdy do ponad 300 miejsc kultury. Będą to miejsca specjalnie wybrane, do których mieszkańcy będą mogli dojechać Kolejami Ślaskimi. Do wykorzystania będzie 2000 przejazdów miesięcznie. Według wstępnych założeń „Pociąg do kultury” miałby kursować od kwietnia.

Skąd wziął się pomysł na „Pociąg do Kultury”? – Pomysł powstał prawdopodobnie zanim ktokolwiek pomyślał o tym, żeby utworzyć Marszałkowski Budżet Obywatelski, choć dużo wskazuje na to, że jego koncepcja idealnie wpasowała się w założenia projektów wojewódzkich. Można więc powiedzieć, że “Pociąg do Kultury” tylko czekał, żeby dodać go do rozkładu jazdy na rok 2020.

Mam nadzieję, że realizacja tego projektu będzie odpowiadała oczekiwaniom osób, które go poparły, a koncepcja okaże się ponadczasowa i będzie mogła zaistnieć w przyszłości, również niezależnie od Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, tak jak to miało miejsce w przypadku akcji “Kolej na Muzea”

– wyjaśnia Michał Nowak, autor projektu „Pociąg do Kultury”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020