Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie i ich pociągi na mapach w sieci. Możesz sprawdzić, w którym miejscu trasy znajduje się pociąg

Facebook Twitter

Koleje Śląskie wprowadzają kolejną nowinkę. Teraz na mapach Google możesz sprawdzić czy twój pociąg ma opóźnienie i kiedy dokładnie zjawi się na stacji.

Koleje Śląskie nie jeżdżą. Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach.
fot. słuchacz Radia 90

Pociągi Kolei Śląskich są pod specjalnym nadzorem, bo trafiły na mapy Google. Dzięki temu pasażerowie mogą znaleźć interesujące ich pociągi oraz obserwować je w czasie rzeczywistym. To będzie ważne, szczególnie w kontekście ruszającej wkrótce przebudowy węzła kolejowego w Katowicach – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich:

Patryk Świrski: To jest system, mówiąc z angielskiego „real time”, czyli tak naprawdę w czasie rzeczywistym pokazuje jak wygląda realizacja rozkładu przez konkretny pociąg. To jest informacja przedstawiona na bieżąco na mapach Google – najbardziej popularnych mapach na świecie. Każdy użytkownik może na tej mapie sprawdzić na bieżąco gdzie jego pociąg się znajduje czy ma jakieś opóźnienie na konkretnej stacji, czy nie. Chcielibyśmy, żeby pasażerowie mieli tę świadomość również ze względu na zbliżającą się przebudowę węzła katowickiego. Wtedy ta informacja będzie kluczowa dla większości pasażerów, którzy będą chcieli dojechać do pracy, szkoły czy na studia.

System działa w oparciu o system GPS. W każdym składzie znajduje się bowiem system informacji pasażerskiej. Informuje on nie tylko o relacji pociągu i o tym na jakiej kolejnej stacji skład się zatrzyma, ale podaje też przewidywany czas przyjazdu. Wystarczy wchodząc na Google Maps wybrać opcję transportu zbiorowego, a potem potrzebną trasę. Dowiemy się wówczas szczegółów na temat swojego połączenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024