Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowca pod wpływem narkotyków, a pasażer poszukiwany

Facebook Twitter

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego mitsubishi. Stróże prawa podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Inny był natomiast wynik badania wykonanego narkotesterem. Okazało się, że 26-latek kierował pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z rybnickiej drogówki korzystają na co dzień, poza sprzętem do szybkiego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, także z nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie. Urządzenie Drug Read w bardzo krótkim czasie weryfikuje, czy kontrolowana osoba zażywała wcześniej środki odurzające. Z powodu swoich podejrzeń mundurowi i tym razem skorzystali z urządzenia. Po przeprowadzeniu badania kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem środków odurzających. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

Kierujący podróżował wraz z dwoma pasażerami. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informacyjnych wyszło na jaw, że jeden z nich, 48-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim celem odbycia kary. Mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego w Raciborzu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj