Klub Sportowy Nautilus Jastrzębie chwali się wynikami. Pływanie w płetwach – to ich specjalność

Klub Sportowy Nautilus z Jastrzębia- Zdroju chwali się swoimi zawodnikami. To jedyny klub na Śląsku, który trenuje pływanie w płetwach.

nautilus Jastrzębie

W miniony weekend zaczęli zmagania w Pucharze Polski w Kościerzynie. Do rywalizacji w I rundzie stanęło 276 zawodników, z Jastrzębia było 32 pływaków, wywalczyli 29 medali.

Klub Sportowy Nautilus Jastrzębie popularyzuje pływanie w płetwach

I Runda Klubowego Pucharu Polski w Kościerzynie przeszła już do historii Zawodnicy i trenerzy wzięli się ostro do pracy. Przyszedł jednak czas, aby podsumować zmagania naszych zawodników oraz pochwalić się osiągnięciami. Do rywalizacji w I rundzie stanęło 276 zawodników. Pływacy startowali w różnych dystansach według danej kategorii wiekowej. Nasz klub reprezentowało 32 zawodników, w tym spora grupa nowych, dużych i małych.

Nasi zawodnicy wywalczyli 29 medali. Klub KS NAUTILUS JASTRZĘBIE zajął 6 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz medalowej.

Magdalena Gorys kat.A

Medale, i to dwukrotnie, zdobyła również nasza najlepsza sztafeta juniorska chłopców
(4×100 Sf) oraz (4×50 Bf) w składzie: Szymon Kaliszuk, Przemysław Łęcki, Bartosz Grad i Kacper Potrząsaj. Brawa dla tych najmłodszych z kategorii E, którzy w sztafecie popłynęli pierwszy raz – Przemek i Szymon.

Dla niektórych były to zawody pierwszego kontaktu i emocje, które towarzyszyły były ogromne! Niektórzy po raz pierwszy usłyszeli sygnał startowy i musieli pokonać samych siebie, a to ciężka sztuka. Dali radę, choć nie obyło się bez strachu i zwątpienia, ponieważ kilku zawodników otarło się o podium, a dzieliły ich setne sekundy.

Dzielnie i dumnie walczyły zawodniczki kat.E, zdobywając cenne punkty: Amelia Golba, Milena Majzel, Katarzyna Langer, Julia Kalicka. Ponadto o punkty w pozostałych kategoriach rywalizowali: Maja Lachowska, Ewa Łęcka, Joanna Pudło, Aleksandra Sazykin, Nina Hajska, Zuzanna Gadamer, Lena Grimm, Milena Magierek, Amadeusz Orszula, Wojciech Langosz, Przemysław Stojka, Jakub Mosoń i Dariusz Czyż.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w zawodach wzięła udział trenerka Stefania Kiliszewska kat.A, która już samym startem dała przykład wszystkim swoim podopiecznym.

Warto jeszcze wspomnieć, że Kacper Potrząsaj ZOSTAŁ NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM kat.D Istne szaleństwo i duma
Trener Krzysztof Radomski jest zadowolony z osiągniętego wyniku, ale znając jego zaangażowanie i determinację, nie odpuści na treningach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.