Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne gminy pytają ilu jest chętnych na węgiel od samorządów

Facebook Twitter

Ankiety można składać w Godowie, Krzyżanowicach, Mszanie czy Jejkowicach. Urzędnicy chcą poznać skalę potrzeb na swoim terenie, chodzi o węgiel dla mieszkańców po preferencyjnej cenie, nieprzekraczającej 2 tysięcy złotych.

Złożenie ankiety nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku, te przyjmowane będą dopiero wówczas gdy odpowiednie przepisy zostaną uchwalone i wejdą w życie.

Jejkowice:

Do 7 listopada należy złożyć ankietę w sekretariacie Urzędu Gminy.

Mszana:

Prosimy mieszkańców, którzy uzyskali dodatek węglowy (lub są do niego upoważnieni) o zgłaszanie chęci zakupu węgla po cenie 2000 zł brutto za tonę (bez kosztów transportu). Osoby zainteresowane zakupem węgla od Gminy proszone są o zgłaszanie zapotrzebowania w formie wypełnienia ankiety do piątku 4 listopada do godziny 14:00 w jeden z dwóch sposobów:

on-line poprzez wypełnienie ankiety elektronicznej
osobiście poprzez wypełnienie i złożenie ankiety w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy

Godów:

O zakup węgla mogą ubiegać się wyłącznie mieszkańcy, który złożyli wniosek o dodatek węglowy lub go złożą i wcześniej nie zakupili węgla po preferencyjnej cenie 2 tys. złotych lub poniżej 2 tys. złotych.

– Chcemy się przygotować do wejścia w życie przepisów, które mają regulować zasady dystrybucji przez samorządy węgla po preferencyjnej cenie. Część mieszkańców zapewne zaopatrzyła się już w węgiel zakupiony po preferencyjnej cenie, ale nie wszyscy. Chcemy poznać skalę zapotrzebowania – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów.

Ankietę można wypełnić w następujący sposób:
w formie on-line,
lub pobrać formularz ankiety, wydrukować, wypełnić i dostarczyć do Urzędu Gminy w Godowie przy ul. 1 Maja 53 do Biura Obsługi Klienta,
lub pobrać formularz ankiety w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy w Godowie przy ul. 1 Maja 53 i po wypełnieniu złożyć go w tym samym miejscu.

Wypełnioną ankietę należy złożyć do 4.11.2022. Wnioski będą możliwe do składania dopiero po wejściu w życie stosownych przepisów.

Krzyżanowice:

Aby określić realne potrzeby mieszkańców gminy, Wójt Gminy Krzyżanowice zwraca się z prośbą o wypełnienie oraz złożenie ankiety do 4 listopada 2022 r. do Urzędu Gminy Krzyżanowice ul. Główna 5, 47-450 Krzyżanowice w godzinach pracy Urzędu.

Ankieta do pobrania na stronie internetowej Urzędu Gminy Krzyżanowice w aktualnościach.

Wypełnioną ankietę można złożyć:

-na adres e-mail Urzędu Gminy Krzyżanowice: ug@krzyzanowice.pl,

-osobiście w Urzędzie Gminy w pokoju 3,4.

O zakup węgla mogą ubiegać się wyłącznie mieszkańcy, którzy złożyli deklarację do CEEB oraz wniosek o dodatek węglowy przed zakupem węgla i wcześniej nie zakupili węgla na sezon grzewczy 2022/2023 po preferencyjnej cenie 2000,00 zł. brutto lub poniżej 2000,00 zł. brutto.

Pszów:

Prosimy, aby osoby zainteresowane zakupem węgla po preferencyjnej cenie pobrały ankietę (w załączniku) wypełniły i odesłały e-mailem na adres: wegiel@pszow.pl lub zgłosiły się do Biura Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Pszów celem wypełnienia ankiety.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023